Dolgu Enjeksiyonu

dudak estetiği

Dolgu Enjeksiyonu

Dolgu maddeleri (hyalüronik asit), yüz hatlarını düzeltmek, kırışıklıkları yok etmek veya hacim sağlamak amacıyla kullanılan cerrahi olmayan yöntemlerdir. Yüz, boyun el gibi bölgelerde pürüzsüz ve daha genç bir görünüm elde etmek amacıyla kullanılırlar. Az risk taşıdıkları ve hemen sonuç verdikleri için en popüler estetik girişimler arasındadırlar.

Uygun adaylar kimlerdir?

  • Göz çevresi, kaş ve ağız çevresinde derin çizgileri olanlar
  • Çene ve dudak hatlarını değiştirmek isteyenler
  • Yanak, çene hattı veya dudak gibi bölgelerde hacim ve dolgunluk isteyenler dolgu enjeksiyonundan fayda görebilirler.

Uygulama Aşaması

Bir hafta öncesine kadar aspirin, ibuprofen, E vitamini gibi kan sulandırıcı özelliği olan ilaçların kesilmesi istenir. Uygulama öncesinde cilde lokal uyuşturucu kremler sürülür. İşlemi takiben sonuç hemen görünür. Sonrasında hafif şişlik kızarıklık olabilir. 1 hafta içinde kaybolur.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Kollajen bazlı dolgular: 2-4 ay sonra etkisi gider.

Hyalüronik bazlı dolgular: 8-12 ay etki gösterir.

Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.